Zamknij okno Drukuj dokument

Zadania

Zadania Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Lubaniu

Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaniu sprawując swe funkcje lokalne ma na celu zaspokajanie i rozwijanie potrzeb czytelniczych społeczności gminnej, a przede wszystkim:

- gromadzenie i udostępnianie materiału bibliotecznego dobranego stosownie do potrzeb ogółu mieszkańców oraz niezbędnego do samokształcenia i rozwoju kulturalnego.

- udzielanie wszystkim zainteresowanym wszechstronnej informacji i fachowego poradnictwa, tj. udzielanie czytelnikowi bezpośredniej pomocy w jego poszukiwaniach bibliotecznych i bibliograficznych związanych z kształceniem się,  pracą  zawodową  lub  naukową.

W ten sposób biblioteka uczestniczy w rozwoju nauki, oświaty, kultury i gospodarki, popularyzuje wiedzę, pomaga w zdobywaniu wykształcenia i podnoszeniu kwalifikacji zawodowych.

Metadane

Źródło informacji:Ewa Żbikowska